додержання санітарних норм і правилзастосування пестицидів та агрохімікатів, підприємствами, на території Великокрупільської сільської ради.

                               

ВЕЛИКОКРУПІЛЬСЬКА    СІЛЬСЬКА  РАДА

ЗГУРІВСЬКОГО  РАЙОНУ         КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

 

РІШЕННЯ

 22  квітня  2019  року                                        № 17

село Великий Крупіль

Про затвердження Плану заходів щодо додержання санітарних норм і правил, гігієнічних нормативів і регламентів безпечного виробництва,транспортування, зберігання, застосування пестицидів та агрохімікатів громадянами, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності на території Великокрупільської сільської ради.

 

     У зв’язку з численними зверненнями та скаргами жителів сіл Великий Крупіль та Малий Крупіль та в цілому жителів Згурівського району , з приводу порушення правил застосування пестицидів та агрохімікатів сільгоспвиробниками, а також окремими громадянами, особисті городні ділянки яких використовуються під плодові сади, посів зернових та зернобобових культур, посадку картоплі, з метою дотримання вимог Закону України « Про пестициди та агрохімікати» та Державних санітарних правил 8.8.1.2.001-98 « Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», керуючись Законом України « Про місцеве самоврядування в Україні» , виконком сільської ради ВИРІШИВ:

 

1. Затвердити План заходів щодо додержання санітарних норм і правил, гігієнічних нормативів і регламентів безпечного виробництва, транспортування, зберігання, застосування пестицидів та агрохімікатів громадянами, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності на території Великокрупільської сільської ради. ( додаток 1)

 

2. Ознайомити громадян, керівників установ, підприємств та організацій  з даним рішенням  та наголосити на тому, що дане рішення є обов’язковим для виконання всіма розташованими  на території  підприємствами, установами та організаціями, а також громадянами які постійно проживають на території сільської ради.

 

3. Контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.

 

 

                  Голова виконкому                                           Н.І.Козловець

 

                                     

Додаток 1

                              до рішення виконкому

                              від 22.04.2019 року,  № 17

П Л А Н

 заходів щодо додержання санітарних норм і правил, гігієнічних нормативів і регламентів безпечного виробництва,транспортування, зберігання, застосування пестицидів та агрохімікатів громадянами, підприємствами, установами та організаціями, всіх форм власності на території Великокрупільської сільської ради.

№ п/п

Назва заходів

Виконавці

Термін виконання

1

Дотримання діючих нормативно - правових актів, що передбачають охорону бджіл від отруєнь(хімічного токсикозу)- ст..30 ЗУ « Про бджільництво»

Організації, установи,  підприємства, громадяни

постійно

2

Попередження пасічників, завчасно, до початку проведення обприскування через засоби масової інформації(радіо, місцева газета,телебачення та інші засоби інформації) про кожне застосування ЗЗР, а саме:

2.1 Оповіщати не менш, ніж за дві доби при використанні наземної апаратури, згідно пункту6.1.7. Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001.-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»

2.2  при використанні авіаційної техніки, згідно пункту 5.2 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» ДСП 382-96

2.3  при застосуванні засобів захисту рослин на медоносних рослинах згідно ст..37 ЗУ «Про бджільництво»

Організації, установи підприємства, громадяни

 

 

постійно

 

 

 

Не менш ніж за дві доби

 

 

Не менш ніж за три доби

 

 

Не пізніше ніж за три доби

3

В повідомленні про застосування ЗЗР сповіщати дату обробки, назву препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату ( ст.. 37 ЗУ « Про бджільництво»)

Організації,  установи, підприємства, громадяни

постійно

4

Попереджати пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 км від оброблюваних площ,  щодо застосування хімічного обприскування  на медоносних рослинах ( ст.. 37 ЗУ « Про бджільництво»)

Організації, установи підприємства, громадяни

постійно

5

Сповіщати повідомленням  про необхідність вивозу пасік до іншого міста медозбору на відстань більше 5 км від міста проведення авіаційних обробок  пестицидами та агрохімікатами, на період до 5 діб.

 Не застосовувати авіаційні обробки пестицидами усіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками і хворобами с/г культур та інших угідь, що розташовані ближче 5 км від місць постійного перебування медоносних пасік.( « Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів народному господарстві  України»  ДСП 382-96)

Організації,  установи, підприємства, громадяни

постійно

6

Не застосовувати засоби захисту рослин, стимулятори їх росту, мінеральні добрива, інші препарати, що можуть призвести до фізичного знищення бджіл під час медозбору.( ст..30  ЗУ « Про бджільництво»)

Організації,  установи, підприємства, громадяни

постійно

7

Застосовувати у сільському та лісовому господарстві, на присадибних ділянках тільки ті пестициди і агрохімікати, що пройшли державну реєстрацію і включені в перелік препаратів, дозволених до авіаційного та наземного застосування в Україні, роздрібного продажу населення. ( Перелік пестицидів і агрохімікатів і щорічні доповнення до нього видається Департаментом екологічної безпеки Міністерства екології та природних ресурсів України, відповідно до ст..7 ЗУ « Про пестициди і агрохімікати»  № 86/95 від 02.03.1995 року).

Організації,  установи, підприємства, громадяни

постійно

8

Не допускати обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл,безпосереднього контакту покрову бджіл з робочим розчином інсектицидів.

Організації,  установи, підприємства, громадяни

постійно

9

Використовувати не токсичні або слаботоксичні для медоносної бджоли інсектициди.

Організації,  установи, підприємства, громадяни

постійно

10

Суворо дотримуватись регламентів застосування в навколишньому середовищі токсичних для бджіл речовин. При використанні високотоксичних для бджіл піретроїдних інсектицидів паралельно застосовувати репеленти, що забезпечать збереження життя робочих бджіл на період токсичної дії інсектициду.

Організації,  установи, підприємства, громадяни

постійно

11

Обмеження застосування мікрокапсульованих препаратних форм(м к .с. – мікрокапсульована суспензія, м к .е. – мікрокапсульована емульсія ) бувають випадки коли бджоли відносять капсули до вуликів, де препарат поступово виділяючи діючу речовину отруює всю бджолину сім’ю).

Організації,  установи, підприємства, громадяни

постійно

12

Роботи з пестицидами та агрохімікатами проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22)години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі й прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10 градусів. ( 6.1.5. Державні санітарні правила ДСП 8.8.1.2.001-98

« Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»)

Організації,  установи, підприємства, громадяни

постійно

13

Застосування пестицидів в умовах закритого грунту, обробку проводити у вечері після закінчення льоту бджіл.

Організації, установи, підприємства, громадяни

постійно

14

Обприскування наземним методом проводити при швидкості вітру до 3 м/с (дрібно крапельне) і 4 м/с (крупно крапельне), при цьому не порушувати зону санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за с/г культурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням -300 м. При застосуванні аерозольних генераторів санітарно захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури, обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об’єктів , що підлягають санітарному захисту

( 6.3.1., 6.3.4. Державні санітарні правила ДСП 8.8.1.2.001-98

« Транспортування , зберігання та застосування пестицидів»)

Організації,  установи, підприємства, громадяни

постійно

15

Проводити обприскування авіаційним методом в ранкові та вечірні години дня, при швидкості руху повітря, що не перевищує – 3м/с (дрібне -крапельне обприскування) і 4 м/с(крупно - крапельне обприскування),температурі повітря не вище +22 градуса, робоча висота над об’єктом обробки повинна бути не менше 3 метрів. Не порушувати  зону санітарного розриву: 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік; 2 км від  рибогосподарських водоймищ, відкритих джерел водопостачання, місць випасу свійських тварин, об’єктів природно – заповідного фонду (заповідників, національних парків); 1 км від населених пунктів, тваринницьких ферм і птахоферм, посівів с/г культур, що використовуються у їжу без термічної обробки,а також садів,  виноградників та місць проведення інших с/г робіт. ( « Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» ДСП 382-96 )

Організації,  установи, підприємства, громадяни

постійно

16

Всі проведені хімічні обробки фіксувати в журналі обліку застосування пестицидів на посівах, у садах, теплицях і інших об’єктах  господарства.

Організації, установи, підприємства, громадяни

постійно

17

Виконувати основні вимоги щодо захисту рослин,суворо додержуватись регламентів зберігання, транспортування, торгівлі та застосування  засобів захисту рослин; збереження корисної флори і фауни; недопущення пошкодження рослин, погіршення їх стану та забруднення продукції рослинного походження і довкілля засобами захисту рослин; додержання технології вирощування рослин с/г , багаторічних і лісових насаджень, рослинності закритого грунту; екологічне та економічне обґрунтування доцільності захисту рослин від шкідливих організмів.

Організації,  установи, підприємства, громадяни

постійно

18

Допускати до роботи з пестицидами та агрохімікатами осіб,які не мають протипоказань по стану здоров’я і пройшли медичний огляд на право  здійснення  робіт з пестицидами та агрохімікатами,пройшли спеціальне навчання та мають допуск (посвідчення) на право роботи із зазначеними пестицидами та агрохімікатами.

Організації,  установи, підприємства, громадяни

постійно

                                            Секретар виконкому                                                          Г.В.Юндак

Логін: *

Пароль: *